Postępuje budowa infrastruktury dla pieszych i rowerzystów na ul. Berdychowo

Komfortowa droga rowerowa oraz chodnik połączą mosty Berdychowskie ze skrzyżowaniem ulic Berdychowo, Jana Pawła II i Baraniaka. Po zakończeniu inwestycji mieszkańcy i turyści będą mogli wygodnie poruszać się między centrum miasta ze Starym Rynkiem a terenami rekreacyjnymi wokół jeziora Maltańskiego. Kolejne możliwości zyskają też osoby poruszające się Wartostradą.

WIĘCEJ ZDJĘĆ

- Na placu budowy trwa obecnie montaż krawężników, powstaje też podbudowa pod chodnik oraz jezdnię. Ku końcowi zbliżają prace w zakresie kolizji z siecią infrastruktury wodno-kanalizacyjnej oraz roboty związane z okablowaniem. Prowadzone są również prace dostosowujące sygnalizację świetlną na skrzyżowaniu z ul. Jana Pawła II i Baraniaka do nowego kształtu ul. Berdychowo, w tym tygodniu zamontowany zostanie tam nowy maszt na sygnalizatory – zapowiada Tomasz Płóciniczak, wiceprezes spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Droga rowerowa powstaje wzdłuż północnej strony ul. Berdychowo, a chodniki umiejscowione zostaną po obu stronach jezdni. Nowa trasa rowerowa zostanie włączona w istniejącą infrastrukturę na skrzyżowaniu ul. Rychlewskiego i Berdychowo. W zakresie skrzyżowania ul. Jana Pawła II, Baraniaka i Berdychowo przebudowywany jest zachodni wlot wraz ze zmianą umiejscowienia sygnalizacji świetlnych.

Przypominamy, że w rejonie prac obowiązuje czasowa organizacja ruchu. Ul. Berdychowo na odcinku między ul. Piotrowo i ul. Jana Pawła II jest wyłączona z ruchu samochodowego. Ponadto na skrzyżowaniu ul. Berdychowo i Piotrowo przejazd odbywa się jednym pasem z pierwszeństwem dla skręcających z ul. Berdychowo w ul. Piotrowo. Asfalt na tym skrzyżowaniu został już sfrezowany, trwają prace związane z podbudową. Niedostępny dla pieszych jest chodnik po południowej stronie jezdni, dlatego ruch pieszy został przeniesiony na północną stronę drogi. Prosimy o zwracanie uwagi na oznakowanie i zachowanie ostrożności w obrębie prowadzonych robót.

 

Autor: Paulina Nowicka
Data utworzenia: 04.09.2025
Osoba publikująca: Paulina Nowicka
Data publikacji: 04.09.2025 - 15:58
Aktualizacja: Łukasz Dolata
Data aktualizacji: 04.09.2025 - 16:40