AKTUALIZACJA 16.10.2025
Ze względu na warunki atmosferyczne (opady niesprzyjające układaniu masy bitumicznej) część zaplanowanych prac na ul. Wyspiańskiego i Reymonta ulegnie przesunięciu. 17 i 20 października wyłączona z ruchu będzie jezdnia południowa ul. Wyspiańskiego, a w dniach 21-22 października północna. We wszystkich tych dniach ruch na ul. Wyspiańskiego będzie się odbywał jednokierunkowo od ul. Reymonta w stronę ul. Jarochowskiego.
17 października niedostępny będzie też prawy pas na wschodniej jezdni ul. Reymonta na odcinku od miejsc parkingowych do ul. Wyspiańskiego.
---------------------------------------------------
Ul. Wyspiańskiego zyska nową nawierzchnię na odcinku od ul. Reymonta do ul. Jarochowskiego. Dobiegają tam końca prace przygotowawcze.
Na dni 14-15 października zaplanowano frezowanie starej nawierzchni. Podczas frezowania zajmowane będą kolejne fragmenty jezdni. Ze względu na dynamikę prac ruch ul. Wyspiańskiego będzie kierowany ręcznie w celu ograniczenia utrudnień dla mieszkańców.
W dniach 15-16 października planowane są prace na wschodniej jezdni ul. Reymonta. Prowadzone będą na prawym pasie od miejsc parkingowych do ul. Wyspiańskiego –odcinek ten zostanie wyłączony z ruchu.
Na dni 16-17 października zaplanowano ułożenie masy bitumicznej na ul. Wyspiańskiego. 16 października (czwartek) prace prowadzone będą na północnej części jezdni ul. Wyspiańskiego, która zostanie wyłączona z ruchu na cały dzień. Przejazd możliwy będzie tylko w jednym kierunku - od ul. Reymonta do ul. Jarochowskiego. Następnego dnia prace prowadzone będą na drugiej, tj. południowej części jezdni. Przejazd ul. Wyspiańskiego nadal możliwy będzie jednokierunkowo w stronę ul. Jarochowskiego. W obu dniach objazd do ul. Reymonta możliwy będzie ulicami Matejki, Kasprzaka i Hetmańską.
Zmiany skutkować będą też modyfikacjami w kursowaniu autobusów jeżdżących ul. Wyspiańskiego, szczegóły w komunikacie ZTM Poznań.
Termin ułożenia masy bitumicznej i następnie przywrócenia ruchu na jezdni będzie zależał od warunków atmosferycznych.
Prosimy o zachowanie ostrożności w rejonie prac, zwracanie uwagi na oznakowanie i stosowanie się do poleceń osób kierujących ruchem.