Ścieżka w koronach drzew w dolinie Szklarki już gotowa

Na spacer ścieżką w koronach drzew nie trzeba już jechać do Krynicy, ani do Czech, ani na Słowację. Taką ścieżkę ma teraz także Poznań. Budowa obiektu, drugiego tego typu w Polsce, zakończyła się w dolinie rzeki Szklarki, na terenie leśnictwa Antoninek.

WIĘCEJ ZDJĘĆ

Poznańska ścieżka w koronach drzew ma ok. 250 metrów długości. W najwyższym miejscu wznosi się 13 metrów ponad ziemię. Jej częścią jest punkt wypoczynkowo-widokowy, z którego można podziwiać okoliczną przyrodę.

- Poprowadzony w koronach drzew trakt jest kolejną - po oddanej wcześniej do użytku ścieżce przez teren bagienny i pływającym pomoście - atrakcją zrealizowaną w ramach zadania „Poznawcze szlaki rekreacyjno-turystyczne leśnictwa Antoninek”. Dzięki niemu zwiększa się atrakcyjność terenów uroczyska Malta, które z pewnością przyciągnie teraz jeszcze więcej spragnionych kontaktu z naturą mieszkańców Poznania i turystów – mówi Justyna Litka, prezes spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Ścieżka w koronach drzew jest już udostępniona odwiedzającym tereny leśnictwa Antoninek, jednak - ze względu na panującą sytuację epidemiologiczną - z pewnymi ograniczeniami. Jak informuje dyrekcja Zakładu Lasów Poznańskich, w celu spełnienia ograniczeń wynikających z Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 19 kwietnia 2020 r., obowiązuje na niej ruch jednokierunkowy (wejście od strony ul. Czekalskie) oraz zakaz korzystania z wiaty i małej infrastruktury leśnej: m.in. z ławek, stołów, śmietników i stojaków na rowery. Zgodnie z zaleceniami dotyczącymi środków ostrożności w przestrzeni publicznej, spacerujący powinni utrzymywać między sobą odległość minimum dwóch metrów.

 

Data utworzenia: 21.04.2020
Data aktualizacji: 21.10.2020 - 15:52