Budynki Toru Regatowego Malta po kapitalnym remoncie

Charakterystyczna wieża sędziowska i budynek multimedialny nad Maltą zostały wyremontowane i odświeżone. Zakończyły się już roboty budowlane, a od połowy maja trwają prace odbiorowe, których celem jest przekazanie budynków do użytku Poznańskim Ośrodkom Sportu i Rekreacji.

WIĘCEJ ZDJĘĆ

Remont budynków Toru Regatowego Malta rozpoczął się w listopadzie. – Cieszymy się, że mimo stanu zagrożenia epidemiologicznego w kraju, udało się zachować harmonogram i zakończyć prace w zakładanym terminie. Remont tak nietypowego budynku jak wieża sędziowska wymagał szczególnego podejścia i pokaźnego rusztowania, ale efekt jest widoczny gołym okiem i zmianę na pewno dostrzegą np. spacerowicze – mówi Justyna Litka, prezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Szklana fasada wieży sędziowskiej została wymieniona podobnie jak okna, a dach naprawiony. Cała stalowa konstrukcja budynku została wypiaskowana i pomalowana na nowo. Wieża zmieniła się nie tylko na zewnątrz, bo wnętrze również zostało odświeżone. Są tam miejsca sędziowskie i komentatorskie, a także stanowiska, gdzie zamontowano urządzenia pozwalające na kontrolę zawodów. Modernizację przeszedł dodatkowo łącznik z budynkiem POSiR oraz przylegający do wieży podest wraz ze schodami i balustradami. Zakończyły się również prace związane z instalacją teletechniczną, która jest niezbędna do obsługi zawodów wioślarskich i kajakarskich.

Kolejny zmodernizowany w ramach tej inwestycji obiekt to budynek multimedialny, który znajduje się przy tablicy wyników. W tym przypadku najwięcej zmian jest w środku, bo wnętrza zostały odświeżone. Prace obejmowały m.in. wymianę podłogi, systemu klimatyzacji i wentylacji. Dach budynku multimedialnego został ocieplony.

Dzięki przeprowadzanej modernizacji budynki Toru Regatowego Malta zostaną dostosowane do wymagań stawianych organizatorom największych, międzynarodowych imprez wioślarskich i kajakarskich.   

 

Data utworzenia: 25.05.2020
Data aktualizacji: 25.11.2020 - 11:50