Budowa drogi rowerowej wzdłuż ul. Grunwaldzkiej zbliża się do końca

Nawierzchnia bitumiczna pokryła już pierwszy odcinek nowej drogi rowerowej powstającej wzdłuż ul. Grunwaldzkiej, dzięki której cykliści będą mogli bezpiecznie dotrzeć z okolic Stadionu Miejskiego do centrum. W sierpniu warstwa asfaltu ma pokryć całość budowanej, liczącej ok. 1,5 km, drogi.

WIĘCEJ ZDJĘĆ

- Prace są bardzo zaawansowane. Zakładamy, że w pierwszym tygodniu sierpnia wprowadzona zostanie docelowa organizacja ruchu na odcinku od ul. Jugosłowiańskiej do ul. Sowińskiego, na którym ułożono już warstwę wierzchnią drogi. Na odcinku od ul. Sowińskiego do ul. Grochowskiej przygotowywana jest warstwa kruszywa, na której zostanie ułożona warstwa bitumiczna, a na odcinku od ulic Słonecznej i Ostroroga do skrzyżowania z ulicą Grochowską oraz na samym skrzyżowaniu trwają roboty brukarskie – mówi Marcin Gołek, wiceprezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Na najbliższe dni zaplanowano układanie nawierzchni wyniesionych skrzyżowań na ul. Sowińskiego, Płowieckiej, Słonecznej, Lubeckiego i Włodkowica. Prace na nich będą prowadzone sukcesywnie i każdorazowo podczas ich trwania kierowcy będą prowadzeni objazdami przez pobliskie ulice.

Na przełomie lipca i sierpnia warstwa asfaltu ma pokryć całość budowanego traktu dla jednośladów, od ul. Jugosłowiańskiej do skrzyżowania z ulicami Ostroroga i Słoneczną, a także wykonane ma zostać połączenie ciągu pieszo-rowerowego z parku Manitiusa z ruchem rowerowym wzdłuż ul. Wyspiańskiego. Prace na łączniku rozpoczną się zaraz po zakończeniu prowadzonych obecnie w tym miejscu przez inną firmę robót gazowniczych.

Przepraszamy za niedogodności wynikające z prowadzenia robót. Dokładamy starań, by trwały jak najkrócej. Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonie prowadzonych robót i zwracanie uwagi na bieżące oznakowanie.

 

Data utworzenia: 23.07.2020
Data aktualizacji: 23.01.2021 - 13:47