Na Strzeszynie powstają już ściany nowej siedziby DPS nr 1

Budowa nowej siedziby Domu Pomocy Społecznej nr 1 przy ul. Żołnierzy Wyklętych na Strzeszynie przebiega zgodnie z harmonogramem. Gotowe są ściany piwnicy, a wykonawca wznosi już parter budynku.

WIĘCEJ ZDJĘĆ

- Planujemy, że murowanie ścian parteru zakończy się jeszcze w kwietniu. Potem powstanie strop nad parterem, po czym będzie można przystąpić do budowy piętra. Według przyjętego harmonogramu w czerwcu osiągniemy stan surowy otwarty, czyli budynek będzie już pod dachem. Zakończenie robót budowlanych, wyposażenie obiektu i przekazanie go do eksploatacji planowane jest na ostatni kwartał 2021 roku - mówi Grzegorz Bubula, wiceprezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Do nowoczesnego, funkcjonalnego i spełniającego europejskie standardy opieki nad seniorami budynku przeprowadzą się pensjonariusze DPS nr 1, mieszczącego się obecnie w kamienicy przy ul. Bukowskiej. Placówka będzie dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, m. in. dzięki dużym pokojom, windom oraz szerokim korytarzom.

Stu pensjonariuszy zamieszka w jedno- i dwuosobowych pokojach. Te jednoosobowe będą miały powierzchnię niemal 20, a dwuosobowe – prawie 28 metrów kwadratowych. Każdy z nich zostanie wyposażony w łazienkę. W budynku będzie działał gabinet doraźnej pomocy medycznej oraz zaplecze higieniczno-sanitarne. Całość uzupełnią pomieszczenia biurowe i administracyjne, kuchnia, jadalnia, pokój gościnny i dzienny, pralnia z suszarnią, wspólne przestrzenie z pracowniami, kino-cafe i kaplica. W piwnicy przewidziano miejsce na zaplecze socjalne oraz higieniczno-sanitarne dla pracowników placówki, pomieszczenia techniczne, magazynowe oraz garaże.

Łączna powierzchnia użytkowa nowej siedziby DPS to ponad 6 tys. metrów kwadratowych.

 

Data publikacji: 08-04-2020
Aktualizacja: Łukasz Dolata
Data aktualizacji: 08-04-2020