AKTUALIZACJA z 5.07.2024 r. Nowy budynek w ogrodzie jordanowskim

 

AKTUALIZACJA

Zakończył  się odbiór końcowy robót przeprowadzonych w ramach modernizacji Ogrodu Jordanowskiego nr 1 w Poznaniu. W związku z tym ogród zostanie udostępniony mieszkańcom w poniedziałek (8.07.2024 r.), w godzinach otwarcia ustalonych przez jego zarządcę.

-------------------------------------------------------------------------------------------

Zakończyła się budowa wielofunkcyjnego zaplecza sportowego na terenie Ogrodu Jordanowskiego nr 1 na przy ul. Solnej. To kolejny etap modernizacji tego popularnego wśród mieszkańców Starego Miasta miejsca.

WIĘCEJ ZDJĘĆ

- Nowy budynek ma już pozwolenie na użytkowanie. W środku zainstalowane zostały urządzenia sanitarne: prysznice, umywalki, toalety. Pozostała przestrzeń jest gotowa do umeblowania i wyposażenia. Przewidziano w niej szatnie, świetlice i magazyn. Na zewnątrz wybudowany został podjazd dla osób poruszających się na wózkach oraz chodnik prowadzący do budynku – mówi Tomasz Płóciniczak, wiceprezes spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Wykonawca inwestycji odpowiadał także za rozbiórkę starego budynku stojącego na terenie ogrodu. Nowy składa się z dwóch brył, jedna z nich liczy dwie kondygnacje. Z górnej części można wyjść na taras, który jednocześnie jest dachem drugiej, jednokondygnacyjnej bryły. Łączna powierzchnia wnętrz nowego budynku to blisko 190 metrów kwadratowych.

Docelowo w świetlicach przewidziane są zajęcia sportowe i warsztaty dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Do dyspozycji użytkowników będą dwie szatnie z toaletami i prysznicami, z których jedna została przystosowana do użytkowania przez osoby z niepełnosprawnościami. Przewidziano również miejsca dla opiekunów grup i pracownika nadzorującego ogródek oraz pomieszczenie magazynowe.

Ogrody jordanowskie to miejsca zabawy, relaksu i edukacji dla najmłodszych. Teren przy ul. Solnej to jeden z najstarszych tego typu ogrodów w Poznaniu i wartościowy dla centrum miasta teren zielony. Staraniem lokalnej społeczności powstała tam nowoczesna przestrzeń do gier i zabaw z boiskami do siatkówki, koszykówki, gry w piłkę nożną i ręczną.

Autor: Paulina Nowicka
Data utworzenia: 02.07.2024
Osoba publikująca: Paulina Nowicka
Data publikacji: 02.07.2024 - 15:35
Aktualizacja: Jacek Łakomy
Data aktualizacji: 05.07.2024 - 12:38